Czym jest brand management?

Brand management czyli inaczej branding lub po prostu budowanie świadomości marki to technika stosowana w marketingu, która opiera się na uświadamianiu grupy docelowej marki o jej istnieniu i wywieranie na nich pozytywnego odbioru. Innymi słowy, dajemy naszym klientom znać, że istniejemy i jesteśmy świetni w tym co robimy. Jest to aspekt niesłychanie istotny do osiągania celu jakim jest skuteczna sprzedaż produktów i usług oraz zwiększanie wartości rynkowej swojego przedsiębiorstwa.

Na Brand Management składa się: spójność marki kierowanie marki do grupy docelowej reputacja przedsiębiorstwa lojalność klientów oraz współpracowników

Podstawy brandingu

Wstępem do brandingu jest opracowanie:

  • nazwy,
  • logo,
  • hasła reklamowego,
  • adresu strony www
  • identyfikacja wizualna marki.

Wiele przedsiębiorstw na tym kończy swoją ścieżkę brandingu, co jest olbrzymim błędem – to dopiero pierwszy krok!

Czy wiesz, że…?

Wydawać by się mogło, że pojęcie brand managementu to pojęcie bardzo nowoczesne, jednakże pierwsze jego ślady sięgają aż starożytności! Za pierwsze oznaki takich działań (w dosłownym kontekście) uważa się znaczenie zwierząt w Egipcie ok. 2700 lat p.n.e. w celu zapobiegania kradzieży. Zaś w nowoczesnym wydaniu Brand Managementu jaki znamy dziś, za pioniera uważa się Procter&Gamble.

0.1